Finał V edycji konkursu „Z egzaminem zawodowym na Ty" pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty

10 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych  przeprowadzono III  finałowy etap miedzyszkolnego  konkursu „Z egzaminem zawodowym na Ty”  pod patronatem  Lubuskiego Kuratora Oświaty. W bieżącej edycji  udział wzięło ponad 250 uczniów  szkół ponadgimnazjalnych  kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec. W decydującej  rozgrywce zmierzyło się 9 uczniów z pięciu szkół. Finaliści rozwiązywali zadania problemowe związane z kalkulacją kosztów oraz  zagadnieniami podatkowymi.
Pierwsze miejsce zajął Jakub LEPIATO – uczeń Pani Bożeny Zgórskiej – Barszcz reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim. Miejsce drugie zdobyła Mirosława GRADECKA uczennica  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim , którą na konkurs przygotowywała Pani Jolanta Kawecka – Smalec. Natomiast miejsce trzecie zajął uczeń Pani Izabeli Farys reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach – Bartosz ZDROJEWSKI.

Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie   klasy 3 TH  Paulina Bernaczyk i Krzysztof Bastian- Brzeziński  – zakwalifikowali  się do ścisłej czołówki najlepszych uczniów.

Finaliści  konkursu otrzymali nagrody przygotowane  przez organizatora.

Opiekunom merytorycznym  składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu  i przybycie wraz z nimi na finał do Zielonej Góry. Udział  szkół  w naszym konkursie wymaga dużego  zaangażowania nauczycieli  od września do kwietnia  danego roku szkolnego.

Wszystkim finalistom gratulujemy wiedzy ekonomicznej – czwartoklasistom życzymy powodzenia podczas czerwcowych egzaminów zawodowych.

materiał opracowała : Agnieszka Ciągło