"Stop zardzewiałej śmierci"

70 lat po wojnie wciąż niebezpieczne są niewybuchy i niewypały. Nasza akcja jest po to, abyście wiedzieli, jak zachować bezpieczeństwo w tego typu sytuacjach – powiedziała wojewoda Katarzyna Osos podczas zajęć z naszymi uczniami . Lekcję o bezpieczeństwie poprowadzili żołnierze z Patrolu Saperskiego 5 Batalionu Saperów z Krosna Odrzańskiego.

Cały program „Stop zardzewiałej śmierci", którego Patronem Honorowym jest Wojewoda Lubuski, mają na celu uświadomienie wam skali niebezpieczeństw związanych ze znalezieniem niewypałów lub niewybuchów. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się również, w przypadku znalezienia niewypału lub niewybuchu do postępowania zgodnego z obowiązującymi procedurami, a tym samym zwiększy poziom bezpieczeństwa w tym obszarze na terenie województwa lubuskiego.

Oprócz Wojewody podczas pokazu gościliśmy również Pana Radosława Wróblewskiego - Wicekuratora Oświaty oraz szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego - Pułkownika Romana Sicińskiego i jego zastępcę Podpułkownika Waldemara Krupińskiego.

Nasi uczniowie poza krótkim szkoleniem mieli okazję przymierzyć ochronny strój sapera, oraz udzielili kilku interesujących wywiadów lokalnym mediom.

Powiązane z akcją publikacje:

Artykuł na stronie LUW - TUTAJ

Relacja w telewizji RTV Lubuska - TUTAJ