Klasy Wojskowe na ćwiczeniach w Drawsku

Mimo ferii nasi żołnierze nie próżnują. O godzinie 3:30 uczniowie ze wszystkich klas wojskowych (logistycy i mechanicy) wyjechali szkolić się wspólnie z 5 Lubuskim Pułkiem Artylerii przebywającym aktualnie na obiektach poligonu w Drawsku. Na początku mogliśmy zobaczyć działanie żołnierzy podczas zatrzymania i przeszukania pojazdu, oraz pracę sztabu dywizjonu w czasie przekazania zmian. Drugim niezwykle ciekawym punktem wycieczki był pokaz Bezzałogowego Samolotu Fly Eye.
Jednak gwoździem programu była wizyta w 4 dywizjonie artylerii rakietowej, gdzie mogliśmy oglądać strzelanie amunicją bojową z wyrzutni WR-40 Langusta. Na zakończenie wyjazdu zjedliśmy pyszną, wojskową grochówkę zagryzając kiełbasą z ogniska. Opiekunami wycieczki byli kpt. Marcin Stajkowski, Sylwester Buczyński i Krzysztof Rogowski.

Oryginalny artykuł na stronie  5LPA - TUTAJ