Logistycy Wojskowi trenują strzelanie

30 stycznia 2015r, klasa 1TLW wraz z panem S.Buczyńskim i panią J.Jenek pojechała na szkolenie do jednostki wojskowej w Sulechowie. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zostaliśmy przywitani przez kaprala, który zaprowadził nas do sali konferencyjnej.Tutaj odbyło się szkolenie oraz krótki wykład na temat bezpieczeństwa podczas użytkowania broni. Każdy uczeń miał za zadanie zapoznać się z regulaminem obchodzenia się bronią. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Pierwszy zespół strzelał z „cyklopu”, a  drugi rozkładał i składał broń. Szkoleniowiec prowadzący zajęcia, tłumaczył i pokazywał, jakie kroki po kolei musimy wykonać, aby poprawnie rozłożyć i złożyć broń; mieliśmy okazję zapoznania się z bronią taką jak: PW83 i  KB BERYL. Każdy uczestnik szkolenia pod bacznym okiem kaprala nadzorującego ćwiczenia musiał rozłożyć, a następnie złożyć broń na czas. Mimo kilku godzin spędzonych w jednostce, czas zleciał miło i przyjemnie. Dużo się nauczyliśmy i śmiało możemy stwierdzić, że były to interesujące zajęcia. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do wojska.

Beata Kawka, 1TLW