ETAPY ROZWOJU ISTOTY SZKOLNEJ, CZYLI O TYM, JAK W ZST ŻEGNANO ABSOLWENTÓW ROCZNIKA 2009 – 2013.

I tak byliśmy świadkami wzruszającego przemówienia w wykonaniu uczennic klasy 4TLB – Marty Bulanowskiej i Karoliny Gleisner. Następnie p. dyrektor - K.Pernal – Wyderkiewicz łamiącym głosem, patrząc na galerię zdjęć poświęconą klasom opuszczającym nasze mury,wspominała wydarzenia zwiazane z tym rocznikiem. W asyście wychowawców wręczyła świadectwa z paskiem prymusom i zachęcała do dalszej edukacji na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Dłużnym nie pozostał p.M.Kita ( trener  drużyny koszkarzy) i p.M.Wyderkiewicz ( zagorzały fan wszystkich szkolnych drużyn sportowych),którzy opuszczającym szkołę zawodnikom wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
    A  co po oficjalnej części?  Słowiczy śpiew Natalii Rafalik (1TLW) przypomniał jeszcze o  nieubłagalnie uciekającym czasie i wartościach, które należy poszukiwać w życiu. A potem  część kabaretowa przygotowana przez uczniów klasy 2TLW, 2TGG, 3TMR. W ich wykonaniu prześledziliśmy etapy rozwoju istoty szkolnej. Byliśmy obserwatorami przeobrażania się embriona intelektualnego w stułbię przedszkolną,  pierwotniaka  w kameleona szkolnego, a wyżeracza szkolnego w abiturienta.Całość metamorfoz zakończyło nagłe wtargnięcie na salę szalonego naukowca w wykonaniu Olka Rutkowskiego z 2TLW.  Wszyscy dobrze się bawili, a aktorom tego przedstawienia nie przeszkadzały wybuchające co chwilę salwy śmiechu i brawa. Konferansjerkami były Natalia Nęcińska i Maria Korwel z 2TLW.
     A co na deser? Wspólne klasowe zdjęcia, słowa pożegnania,kwiaty i łzy wzruszenia.Cóż pozostało? Wspomnienia i  "ZST w naszych sercach".

Organizatorki: Roma Rypson-Goluda i Lucyna Hoffman