BIEG PO KREW z MEDYKIEM

12 kwietnia br. uczniowie klasy III TLWA wzięli udział Dniu Zdrowia z Medykiem organizowanym przez CKZiU „Medyk” w Zielonej Górze.

 Dzień ten przeznaczony był na promowanie zdrowego stylu życia i potrzebie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przez honorowe oddawanie krwi. W południe w Parku Tysiąclecia rozpoczął się „Bieg po krew” na dystansie 1600 m. Uczennice z klasy III TLWA włączyły się do akcji. Dorota Belko, Iza Nawrot, Gosia Sobczak i Wiktoria Szmit dzielnie walczyły z innymi uczestnikami biegu i z własnymi słabościami. Najważniejsze, że całe i zdrowe dotarły do mety.

 

Klaudia Borkowska, Iza Bogulak, Weronika Owczarczak Ola Dolata, Sylwia Kosseska, Karolina Łatacz, Paulina Łukaszewska i Hubert Turkiewicz wybrali inną drogę pomocy innymi. Wraz z organizatorami przeszli do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aby oddać krew i tym samym wesprzeć osoby potrzebujące tej właśnie formy pomocy. Oliwia Urbańska i Mateusz Socha pomagali przy organizacji maratonu. A nad całością akcji ze strony naszej szkoły czuwali Karolina Wojtuściszyn i Marceli Urbański. 

Uczniom w ich zmaganiach towarzyszyła p. Ines Fronczyk

Karolina Wojtuściszyn I Marceli Urbański

Fabryka Organiczników