SZKOLNY ETAP KONKURSU PRACA ORGANICZNA 2.0

W piątek 08 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Praca Organiczna 2.0”pod patronatem Fundacji Zakłady Kórnickie.

Do szkolnego etapu przystąpiło 8 zespołów. Pary musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące idei pracy organicznej, odwołać się do treści lektur „Lalka” B. Prusa i „Siłaczka” S. Żeromskiego i znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące życia założycieli i darczyńców ZFK.

Ostatecznie do kolejnego etapu – wojewódzkiego – zakwalifikowały się zespoły: Borys Sobiech z III TMG i Natasza Boch z CKZiU w Zbąszynku; Marceli Urbański i Karolina Wojtuściszyn z III TLWA i Dawid Dobrzański z III TLWA i Natalia Szyszka z I TMW. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za przygotowanie się do konkursu, zwycięzcom -  gratuluję i zapraszam do udziału na szczeblu wojewódzkim. Podziękowania składam również Pani Annie Roszak, która objęła uczniów opieką.

Wojewódzki etap konkursu odbędzie się 1 marca br. w naszej szkole.

Podstawowym celem konkursu jest przeprowadzenie akcji zwiększającej świadomość młodzieży (uczniów szkół ponadpodstawowych) w zakresie idei pracy organicznej. Ponadto Konkurs ma na celu popularyzowanie postaw prospołecznych oraz rozwijanie kreatywności uczniów.Jednym z założeń konkursu jest także propagowanie pamięci o Darczyńcach Fundacji Zakłady Kórnickie - Władysławie hr Zamoyskim, Marii Zamoyskiej i ich matce Jadwidze z Działyńskich Zamoyskiej oraz ich dziele.

Wojewódzki Lider

Konkursu Praca Organiczna 2.0

Ines Fronczyk