ŚWIĄTECZNIE I JĘZYKOWO

Aby tradycji stało się zadość, w środę, 20 grudnia, zespół nauczycieli języków obcych przygotował dla nas coroczny, bożonarodzeniowy kiermasz słodkości oraz konkurs wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Już od rana korytarz wypełnił aromat świeżej kawy i świątecznych ciast, a także świeżo prażonego popcornu, który zrobił furorę wśród uczniów. Ekipa radiowęzła szkolnego zadbała o okolicznościową oprawę muzyczną, co zaowocowało radosnymi śpiewami i pląsami podczas przerw. Dochód z kiermaszu (aż 270 zł!) został podzielony po równo między Szkolne Koła PCK i Caritasu, by wesprzeć ich działania statutowe.

Tymczasem o 9:30 rozpoczęły się zmagania klas w bożonarodzeniowym konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Ile landów jest w Niemczech?
Jakie miasto jest stolicą Szkocji?  Jakie rośliny używane są do świątecznych dekoracji w krajach anglojęzycznych? Ile świec jest w niemieckim wieńcu adwentowym? Uczestnicy konkursu znają już odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące geografii, historii i zwyczajów bożonarodzeniowych w tych krajach. W dogrywce było naprawdę gorąco, a różnice w punktacji – minimalne. Ostatecznie III miejsce zajęła klasa 1 TLWA w składzie Mateusz Piątek i Kacper Kostka, II miejsce – kl. 3 TLWA z Marcelim Urbańskim i Mateuszem Sochą, a zwycięzcami okazali się reprezentanci kl. 1 TLWB: Kewin Kuropatwa i Gracjan Maciejewski. Gratulujemy szerokiej wiedzy i zapraszamy do udziału za rok Uśmiech

Ostatnim punktem programu było losowanie zwycięzców wśród osób, które poprawnie rozwiązały świąteczne krzyżówki. I tak: nagrodę za krzyżówkę niemiecką otrzymał Dawid Gralak z klasy 3 TMG, natomiast za krzyżówkę angielską – Wiktoria Siwa z klasy 4 TLW. Gratulacje! Uśmiech