JASEŁKA W ZST

Tradycyjnie - w  radosny nastrój Świąt Narodzenia Pańskiego uczniów i pracowników szkoły wprowadzili aktorzy szkolnej grupy teatralnej. Tym razem dnia 20 grudnia 2017r.  zaprezentowali widowisko Ktoś pukał do drzwi naszych oparte na twórczości współczesnego poety Ernesta Brylla. Nie zabrakło zabawnych scenek ukazujących przerażonych wiadomością o  narodzinach Dzieciątka Jezus Pastuszków, brawurowo odegranych przez debiutujących artystów, oraz Aniołków w nowoczesnej odsłonie. Scena z życia współczesnej rodziny, w wykonaniu uczniów 2TLWA i 2 TLWB, stała się okazją do refleksji nad sensem wieczerzy wigilijnej, wolnego miejsca przy stole i wspólnego kolędowania. Przypomniano też różne wyobrażenia aniołów w naszej  kulturze - od białych nietoperzy,  poprzez białe słodkie putta z obrazów Rafaela, aż do dostojnych pośredników między Bogiem a ludźmi. Uzupełnieniem występu były kolędy wyśpiewane przez szkolny chór przy akompaniamencie duetu gitarzystów z klasy 2TMW.  Pieczę nad  muzykami sprawowała niezastąpiona pani Lucyna Hoffman. Wykonawcy otrzymali gromkie brawa i tym samym zachęcili innych utalentowanych kolegów do kolejnych występów.

Wszyscy zebrani dostali betlejemską gwiazdeczkę z jednym życzeniem świątecznym i noworocznym - oby się spełniło! Warto podkreślić, iż te Święta były niezwykłe. Rozpoczęły bowiem okres adwentu narodowego, czyli oczekiwania na wspólne przeżywanie odrodzenia i zarazem zmartwychwstania naszej ojczyzny. Przed nami przecież rok uroczystych obchodów  Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę!

Organizatorki: Ewa Michalak i Anna Roszak