Szkolny Mistrz Pięknego Czytania

14 listopada br. odbyły się szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Nasi uczniowie odczytali przygotowane wcześniej przez siebie fragmenty  powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis, którego twórczość została wyróżniona i 22 grudnia 2015 r. podczas 6. posiedzenia Sejmu RP została przyjęta uchwała sejmowa ustanawiająca rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

Jury, dokonując wyboru uczestników do Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania, wzięła pod uwagę następujące kryteria:

1. Dykcję i prawidłową emisja głosu.

2. Interpretację wybranego  fragmentu prozy i umiejętność budowania nastroju.

3. Wrażliwość na piękno słowa mówionego.

4. Charyzmatyczność uczestnika, umiejętność zainteresowania publiczności.

W wyniku podjętej decyzji przez jury na szczeblu międzyszkolnym naszą szkołę będą reprezentować: Patryk Krempa z I TMW, Karol Walczak z IV TLW i Gabriela Mucha z III TLW. Uczestnikiem rezerwowym został Damian Galanty z I TMW.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia 9 grudnia 2016 roku.

Organizatorki Ines Fronczyk i Roma Rypson - Goluda