Wspólna kolęda dwóch pokoleń.

Po pięknej strawie duchowej goście zaproszeni zostali do wigilijnego poczęstunku. I to była najbardziej uroczysta chwila, albowiem młodzież po podzieleniu się opłatkiem  mogła  zasiąść przy wspólnym stole z dzisiejszymi uczestnikami tego świątecznego spotkania, porozmawiać  i pośpiewać kolędy. Można powiedzieć, że jakaś podniosła i uroczysta  rzecz zadziała się między tymi dwoma pokoleniami. Z jednej strony uczniowie klas mundurowych patrzący z podziwem  na tych pełnych werwy i radości ludzi starszego pokolenia. Chciałoby się sparafrazować słowa J.Kochanowskiego i zawołać: " Serce rośnie patrząc na te dwa pokolenia!"A z drugiej strony ludzie, którzy imponować nam mogli  opowieściami z okresu II wojny światowej, czy wspomnieniami o swoim nie zawsze lekkim życiu już w wolnej Polsce.

Na koniec tego wzruszającego i pełnego emocji spotkania obiecaliśmy, że już w tradycję naszej szkoły wejdzie współpraca z tymi placówkami.

Chciałam jeszcze nadmienić, że uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Markiem Sewerynem przygotowali szopkę i choinki, które oświetlone licznymi lampeczkami oglądąć można w naszej szkole. Natomiast kreatywnością i pomysłowością przy tym świątecznym projekcie wykazały się uczennice klasy 2 TLW. Wyrazy podziękowania należą się także Nadleśnictwu Zielona Góra, które podarowało nam kilkanaście tych zielonych drzewek, bez których żadne Boże Narodzenie nie miałoby tego urokliwego czaru.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz osobom, które bezinteresownie  włączyly się w pomoc przy organizacji tego  świątecznego przedsięwzięcia.