ŚWIĘTA, ŚWIĘTA

Ostatni przedświąteczny dzień w szkole – po kilku lekcjach spędziliśmy go na klasowych spotkaniach wigilijnych. Był barszcz, pierogi, makowce, tradycyjne dzielenie się opłatkiem, kolędy i inne pieśni świąteczne (tak, tak – gdzieniegdzie pobrzmiewał też nieśmiertelny przebój „Last Christmas”), a niektóre klasy znalazły nawet prezenty pod choinką. Wszystko to sprawiło, że świąteczny nastrój szybko zapanował na korytarzach i w salach ZST.

Po spotkaniach z wychowawcami nadszedł czas na wigilię nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Szkolna grupa teatralna w składzie Jowita, Dagmara, Dawid i Marcin, pod opieką p. Ewy Michalak i p. Anny Roszak, wykonała wspaniałe przedstawienie o aniołach, okraszone śpiewem Natalii i tańcem Dagmary. Scenerię wzbogaciły dekoracje przygotowane pod okiem p. Elżbiety Markiewicz. Był czas na uśmiech, zadumę i wzruszenie. Następnie kadra ZST zasiadła przy stołach uszykowanych przez p. Romę Rypson-Goludę. Opłatek, życzenia, słodkości – wspaniałe zakończenie I semestru.

Oprawa muzyczna i tekst – Lucyna Hoffman