CZYTANIE NA TRAWIE 2023

7 czerwca 2023 roku kilka tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam” – o godzinie 10.00 . Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z klas pierwszych i drugich także przystąpili do akcji MASOWEGO CZYTANIA. W tym roku udział zadeklarowało 2 465 INSTYTUCJI. Próbujemy pobić ustanowiony rok temu rekord 459 000 osób czytających w tym samym momencie. Chodzi o to, by sobie poczytać dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać bez przymusu. Wspólnie stworzono masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak czyta młode pokolenie. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami Ewą Michalak, Sylwią Wiśniewską i Magdalena Cichą wybrali uniwersalną powieść dla dzieci i dorosłych „Nowe przygody Mikołajka” autorstwa Goscinny Rene. Chociaż zabawna, wywołująca salwy śmiechuMilczenie pokazuje świat oczyma dziecka i skłania do refleksji. Niektórzy ulegli urokowi lektury i sugestywnie odtwarzali rozmowy małych i dużych bohaterów. Książka może być naprawdę wciągająca!