JEŚLI MARZYĆ TO TYLKO W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W ZIELONEJ GÓRZE!

Młodość otwiera głodne oczy na świat. To siła marzeń i pragnień. Czy spoglądając w niebo nie marzysz, by wznieść się w górę niczym wolny ptak? Szybować z wiatrem, przekraczać granice „przyziemności”?

Nasza szkoła urzeczywistnia marzenia! Dzięki rozwiniętej i usankcjonowanej współpracy z Zielonogórskim Aeroklubem odrywa uczniów od ziemi. Daje szanse zmotywowanym i zdecydowanym pójść wyznaczoną drogą. Nie jest to łatwa droga. Wielu marzyło, pozostając w sferze marzeń, inni próbowali ale zabrakło wewnętrznej siły i determinacji, jeszcze inni wcześniej zmienili plany na przyszłość. W tym roku szkolnym wyzwanie podjęli:

Błażej Skiba (uczeń drugiej klasy, kierunek technik mechanik samolotowy) i  Michał Malczyk (uczeń trzeciej klasy logistycznej).

Nim wykonali swój pierwszy lot pokonali siłę przyciągania i opór wiatru. Wcześniej odbyli w Zielonogórskim aeroklubie szkolenie teoretyczne(12 godzin). Tematem wykładów były kwestie dotyczące lotnictwa między innymi; lotnictwo, dynamika, meteorologia, budowa statku powietrznego, prawo lotnicze, nawigacja i procedury operacyjne.

Kolejny krok to samodzielne szkolenie online (88 godzin). Poszerzona wiedza z wykładów. Warunkiem zaliczenia działu jest zdanie egzaminu. To jeszcze nie koniec drogi. Pozytywne zaliczenie teorii pozwala stanąć do wewnętrznego egzaminu w Aeroklubie, który jest „bramą do poznania nieba”. Podczas czterdziestu pięciu godzin lotu spoglądając na świat z kabiny pilota Błażej i Michał przygotowują się do państwowego egzaminu dającego certyfikat pilota super lekkich samolotów. Nasi przyszli piloci wiedzą, że siła człowieka tkwi w pracy, zaangażowaniu i wytrwałości.  Zrozumieli też, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Zawsze należy szukać partnerów umożliwiających realizację pragnień.

Cudownie leniwie leżeć na łące, spoglądać w niebo i marzyć o swojej przyszłości. Można też ruszyć w drogę z Zespołem Szkół Technicznych w Zielonej i urzeczywistnić marzenia.

Marlena Działabij Drupka