KONKURS MATEMATYCZNY

24 marca w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze odbył się

XI Lubuski Konkurs Matematyczny dla szkół technicznych. Wzięło w nim udział 40 uczniów z całego województwa. Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs objęty był Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty i Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.

Wyniki konkursu w klasyfikacji zespołowej:

I miejsce – CKZiU „Elektryk” Nowa Sól

II miejsce – CKZiU nr 1” Budowlanka” w Zielonej Górze

III miejsce – ZSP Krosno Odrzańskie

Nasza szkoła zajęła IV miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej  w czołówce znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Nikodem Piotrowski – II miejsce w grupie klas trzecich i Błażej Skiba – III miejsce w grupie klas drugich.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Chciałabym  podziękować Urzędowi Miasta, Urzędowi Marszałkowskiemu, Kuratorium Oświaty, Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu za współpracę i pomoc przy tym przedsięwzięciu. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli za ogrom pracy związanej z przygotowaniem uczniów do rywalizacji na poziomie województwa.

Osoba odpowiedzialna za organizację i przebieg konkursu – nauczycielka ZST Beata Jóźwiak