SŁUŻBA WIĘZIENNA W ZST

W dniu 22.03.2023 r. uczniowie klas 4 MG i 4 ELG uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Służby Więziennej w Zielonej Górze, podczas którego mieli możliwość zapoznania się z aspektami pracy w tym miejscu. W pierwszej części spotkania funkcjonariusze przedstawili teoretyczne aspekty podjęcia pracy w Służbie Więziennej – proces rekrutacji, wymagania a także zarobki. Druga część miała charakter praktyczny - uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki pracy funkcjonariusza Służby Więziennej: jakich potrzebuje on niezbędnych zabezpieczeń aby nie czuć się zagrożonym w trakcie kontaktu z osadzonymi. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła możliwość przymierzenia ubrań zabezpieczających funkcjonariusza, ale także elementów zabezpieczających więźnia w trakcie przemieszczania się.

Marta Kasztelan