WOJSKOWY DZIEŃ SZKOLENIOWY- KWIECIEŃ 2022

W środę 27.04.2022 odbył się kolejny dzień szkoleniowy dla naszych kadetów uczestniczących w programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Tym razem nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu na terenie poligonu "Biała Góra" należącego do patronackiej jednostki 5 Batalionu saperów w Krośnie Odrzańskim.
Główną atrakcją szkolenia była możliwość przeprawy przez Odrę na transporterach Amfibia (PTS). Dla naszych uczniów z pewnością było to niesamowite przeżycie, nie zabrakło również niespodzianek ( z pojazdu spadła gąsienica i uczniowie utknęli po drugiej stronie rzeki).
Mimo przygód uczniom udało się dokończyć szkolenie, poznając przy okazji pozostały sprzęt wojskowy będący na poligonie, zaplecze jednostki na czas trwania szkolenia poligonowego itd.
A już niedługo przed naszymi kadetami kulminacyjny moment całego programu CWKM- obóz wojskowy.

Koordynatorzy innowacji wojskowej.