HISTORIA TRANSPORTU-PROJEKT

"Logistyka nie jest wszystkim, ale wszystko bez logistyki jest niczym”

gen. Norman Schwarzkopf

 

Uczniowie trzecich klas logistycznych w Zespole Szkół Technicznych w ramach przedmiotu; „transport i spedycja” prowadzili projekt; Historia transportu wykorzystując metodę projektów. 28.04.2022r. zaprezentowali wyniki swojej pracy, zapraszając do ogłoszonego konkursu przedstawicieli uczniów wszystkich naszych specjalności; techników mechaników, techników mechaników – lotników, techników elektryków i techników logistyków. Przed ogłoszeniem konkursu  przekazali wiedzę na temat transportu, jego historii oraz przyszłości. W prezentacji nie zapomnieli przybliżyć tematu Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego, które miały duży wkład w rozwoju Zielonej Góry. Pierwsza część konkursu polegająca na zweryfikowaniu przekazanej przez prelegentów wiedzy została już rozstrzygnięta. Zwyciężyła drużyna z klasy 2TMM, zdobywając maksymalną ilość punktów. Wyróżnienie otrzymali uczniowie z klasy 2TEL. Gratulujemy! Słodką nagrodę dla zwycięzców i wyróżnionych zapewniają organizatorzy.

Już wkrótce – 10.06.2022r. – przekażemy wieści dotyczące drugiej części konkursu. Zadanie uczniów polega na przygotowaniu makiety lub modelu środka transportu przyszłości.

Kto z nas nie chciałby wiedzieć czym za 20 czy 30 lat będziemy się poruszać. Sami przyznacie, że transport fascynuje, a nasi uczniowie mają szansę nie tylko w teorii, ale i w praktyce decydować o jego rozwoju dzięki kwalifikacjom, które zdobywają w naszej szkole.

                                                                                 Logistycy