MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - 21 LUTEGO

Język narodowy wartością – dbajmy o nasz język!

Wczoraj, tj. 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to święto ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 r. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji właśnie 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

Z tej okazji zapraszamy do udziału w Turnieju potyczek językowych, który wkrótce odbędzie się w naszej szkole.

Zapisy u p. Ines Fronczyk-Zelisko i p.Ewy Michalak

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do udziału w konkursie!

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!