II EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „PRACA ORGANICZNA 2.0”

1 marca o godz.12.00 w naszej szkole rozpoczęła się II edycja wojewódzkiego etapu konkursu „Praca Organiczna 2.0”. Ogólnopolskim organizatorem jest Fundacja Zakłady Kórnickie.

Do konkursu na szczeblu wojewódzkim zgłosili się uczniowie z całego województwa, m.in.  z LO w Czerwieńsku, LO w Nowej Soli, ZSTiO w Słubicach, CKZiU w Żaganiu i z Zielonej Góry. Uczniowie musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru na temat życia i działalności Władysława Zamoyskiego, historii Fundacji Zakładów Kórnickich, a także wykazać się znajomością „Lalki” B. Prusa i „Siłaczki” S. Żeromskiego.

O idei konkursu i jego zasadach opowiadali prowadzący, zeszłoroczni laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Praca Organiczna 2.0.”, czyli Karolina Wojtuściszyn i Marceli Urbański.

Nasze województwo w tym roku reprezentować będą uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli.

Wszystkim parom serdecznie gratuluję, a opiekunom dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu.

Składam podziękowania fundatorom nagród i upominków w konkursie – prezesom Rynku Rolno –Towarowego w Zielonej Górze.

Wojewódzki Lider Konkursu „Praca Organiczna 2.0”

Ines Fronczyk-Zelisko