WCZESNA PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

Rak gruczołu piersiowego jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce  i najczęstszą przyczyną zgonów z powodu nowotworów złośliwych. Każda kobieta powinna regularnie badać piersi, by możliwie wcześnie wykryć wszelkie nieprawidłowości w obrębie gruczołu piersiowego. Profilaktyka raka piersi jest niezwykle ważna, ponieważ wcześnie wykryty nowotwór piersi może być całkowicie wyleczalny. Najprostszym elementem podstawowej profilaktyki jest samodzielne, regularne wykonywanie samobadania piersi.

4 grudnia 2018r. jak co roku wszystkie uczennice klas III pod okiem wykwalifikowanej pielęgniarki pani Joanny Zmaczyńskiej uczyły się prawidłowego wykonywania samobadania piersi korzystając  z profesjonalnego modelu  do badania piersi.

Wyposażone w umiejętności i podstawową wiedzę o czynnikach ryzyka i zasadach profilaktyki będą mogły przekazać ją swoim matkom, siostrom i koleżankom.

pedagog szkolny Jolanta Jenek