WOJSKOWY DZIEŃ SZKOLENIOWY W PAŹDZIERNIKU

Zgodnie z harmonogramem „Programu Pilotażowego” MON w październiku uczniowie klas wojskowych poświęcili kolejny dzień na szkolenie organizowane przez jednostkę patronacką – 5KBSap w Krośnie Odrzańskim. Tym razem tematyka skoncentrowana była na szkoleniu strzeleckim i taktyce. W tym celu, wraz z instruktorami z bsap nasi kadeci udali się do Wędrzyna, aby ćwiczyć na symulatorze pola walki „Śnieżnik”. Podzieleni na sekcje mieli okazję ćwiczyć strzelanie w formie scenariusza bojowego. Podczas ćwiczeń do dyspozycji sekcji były Karabinki AKS, karabin maszynowy UKM 2000, oraz granatnik przeciwpancerny RPG. Umiejętności strzeleckie nasi kadeci będą doskonalić także niebawem, podczas drugiej edycji obozu strzeleckiego organizowanego przez stowarzyszenie CAMP – X. Kolejny WDSz w listopadzie.