LEKCJA PATRIOTYCZNA W TEATRZE LUBUSKIM

24 września klasa 3 TLWB wraz z opiekunami p. Ines Fronczyk i p.. Damianem Sikorą uczestniczyli w niezwykłej lekcji, która odbyła się w Teatrze Lubuskim.

Uczniowie wzięli udział w jednej z  „Lekcji obywatelskich”, które są realizowane w ramach Samorządowych Obchodów Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Te lekcje swoim patronatem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbieta Anna Polak.

Lekcję poprowadził pan Jacek Ulwański, który o czasach rycerskich wie wszystko. Opowiadał m.in. o średniowiecznych czasach, panujących zwyczajach, zachowaniach władców i rycerzy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, a nawet przymierzyć strój rycerza. Okazało się, że założenie zbroi, która jest bardzo ciężka, to nie lada wyczyn i samemu trudno się w nią ubrać, stąd chociażby potrzeba posiadania giermka. Lekcja była bardzo ciekawym doświadczeniem, uczniowie zdobyli wiadomości, których nie można znaleźć w podręczniku szkolnym.