FIRMA LfC MODERNIZUJE NASZ WARSZTAT MECHANICZNY

Od listopada nasi mechanicy w ramach pracowni mogą uczyć się technologii obróbki skrawaniem  na zmodernizowanym warsztacie. Modernizacja została przeprowadzona w oparciu  o obrabiarki, które otrzymaliśmy w darze od firmy LfC. Na szkolny warsztat trafiły typowe dla zawodu technik mechanik obrabiarki skrawające, a wśród nich nowoczesna tokarka uniwersalna, dokładnie taka jak używane obecnie w przemyśle i na której nasi mechanicy w klasie 3 będą zdawali egzamin zawodowy z kwalifikacji M.19.  Firma LfC, to jedna z najnowocześniejszych technologicznie firm w Polsce, zajmuje się produkcją wyrobów medycznych stosowanych w chirurgii ortopedycznej i neurochirurgii. Nasza szkoła współpracuje z firmą od wielu lat, kierując mechaników na praktyki, a także najzdolniejszych absolwentów do pracy po ukończeniu szkoły. W firmie LfC, na dzień dzisiejszy pracuje kilku absolwentów naszej szkoły, a dwóch z nich na stanowiskach kierowniczych. Przystosowanie pomieszczeń i pozyskiwanie wyposażenie niezbędnego do powstania w naszej szkole pracowni obróbki skrawaniem w formie warsztatu rozpoczęło się w roku 2012 na bazie podarowanej  przez firmę LfC frezarki narzędziowej wraz oprzyrządowaniem.  Przekazana w chwili obecnej tokarka jest maszyną na którą nasi mechanicy czekali od wielu lat. Zanim trafiła do szkoły została na nasze potrzeby zmodernizowana i przeprowadzono prace konserwacyjne przez przebywających na praktyce mechaników z klasy 3TMG – Ewę Kowalską i Dominika Witkowskiego.

Za kolejny, niezbędny do skutecznej nauki zawodu dar serdecznie dziękujemy Prezesowi firmy LfC - Lechosławowi F. Ciupikowi, oraz za pomóc merytoryczną i koordynowanie przedsięwzięciem – Dyrektorowi ds. produkcji Grzegorzowi Pająkowi.

W modernizacji naszego warsztatu, oraz o praktycznej nauce zawodu  i współpracy pomiędzy firmą LfC, a naszą szkołą można było usłyszeć w audycji „Edu - Inicjatywa” na antenie Radia Zachód. Audycję można odsłuchać – TUTAJ

Materiał archiwalny, opisujący rozpoczęcie współpracy naszej szkoły z firmą LfC  do przeczytania - TUTAJ