Działalność służb celnych w praktyce – zajęcia wyjazdowe klasy 2 handlowej w Urzędzie Celnym w Zielonej Górze .

Od września 2013 roku klasa technikum handlowego realizuje innowację  pedagogiczną – „Technik Handlowiec- Służba Celna”.

W ramach zajęć objętych programem innowacji  uczniowie obserwowali pracę UC w Zielonej Górze na zaproszenie  Pana  nadkomisarza celnego  Sławomira Prządki.

30 października 2014 roku w ramach bloku tematycznego „Działalność służb celnych w praktyce” uczniowie klasy 2 THm spotkali się z Panem Tomaszem Kamińskim kierownikiem oddziału celnego w Urzędzie Celnym w Zielonej  Górze. Pan Kamiński przedstawił zadania jakie mają do realizacji pracownicy oddziału celnego. Następnie grupa uczniów wraz z opiekunem – Agnieszką Ciągło, uczestniczyła w odprawie ładunku (jednej z zielonogórskich firm) poza granice Unii Europejskiej. Po sprawdzeniu zawartości, ładunek został zaplombowany, niezbędna dokumentacja sporządzona i wprowadzona do systemu elektronicznego. Uczniowie  byli bardzo zadowoleni z wyjazdu –  zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną – uczestniczyli w działaniach praktycznych.

Dziękujemy  wszystkim pracownikom UC za miłe przyjęcie.
Mamy nadzieję na dalszą równie owocną współpracę.

Materiał opracowała: Agnieszka Ciągło