Ciągnęło mnie w stronę słońca......

Najpierw było słodko, potem kwaśno, a na samym końcu ostro. Po takim kulinarnym preludium na scenie pojawił się znajomy nasz telewizyjny Pogodynek w stroju niekonwencjonalnym dla naszej szerokości geograficznej – miał egipskie nakrycie głowy, długą powłóczystą szatę i „dupattę ” czyli barwny szal, zawieszony na szyi  odwrotnie niż my nosimy. Następnie odbyliśmy podróż po Egipcie, zgodnie z tytułem spotkania, poznaliśmy ciekawe miejsca, regionalną kuchnię, warunki życia i lokalne obyczaje.
Jarosław Kret urodził się w 1963 roku w Warszawie. To nie tylko popularny prezenter pogody, ale także dziennikarz telewizyjny, fotoreporter, podróżnik, autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych. Z wykształcenia jest egiptologiem. Studiował także afrykanistykę
i kulturoznawstwo. W 1992 roku rozpoczął karierę jako dziennikarz w lokalnych gazetach warszawskich, a w następnych latach pracował jako reporter i prezenter licznych programów telewizyjnych, m.in. Klub Podróżników i Planeta według Kreta, w którym opowiadał o kulturze
i obyczajach zwiedzanych przez niego krajów. Od 2002 r. prowadzi także prognozę pogody w TVP. Stale współpracuje z magazynem National Geographic. Od roku 1999 jest członkiem The Explorers Club. Jest autorem publikacji: „Kret na Pogodę”, „Ziemia Święta”, „Madagaskar”, „Moja Ziemia Święta”, „Moje Indie”, „Planeta według Kreta” oraz „Mój Egipt”.
To kolejne wydarzenie kulturalne w naszym mieście, które gościło szkolnych reporterów. Mieliśmy możliwość wysłuchania fascynujących opowieści z życia podróżnika, dziennikarza telewizyjnego
i prasowego. Zapraszamy kolejny raz do udziału w spotkaniach, bo można przeżyć rzeczywiście ciekawą przygodę. Następne spotkanie w maju będzie z panią Czubaszek, na które my się wybierzemy, ale może przyłączysz się też do nas - to znaczy pań E. Michalak i S. Wiśniewskiej wraz z grupą uczniów z ZST. Wszelkich informacji udzielą Wam zawsze nasze panie.

Redaktorzy szkolni