ŚPIEWAĆ I MÓWIĆ WIERSZE KAŻDY MOŻE....

Konkurs w dwóch  kategoriach : recytacji i muzycznej kierujemy do uczniów z gimnazjów oraz
do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs odbędzie się:
• 23 listopada  2012 r. o godz. 9.00– konkurs w kategorii recytacji
• 23 listopada  2012 r. o godz. 11.00– konkurs w kategorii muzycznej.
Celem konkursu jest popularyzowanie postaci i twórczości polskiej poetki Agnieszki Osieckiej.

Regulamin XV Międzyszkolnego  Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej:

Kategoria recytacji
• Uczestnicy recytują jeden dowolnie wybrany utwór Agnieszki Osieckiej.
• Czas prezentacji ok.8 minut.
• Jury oceniać będzie dobór wierszy i dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych oraz interpretacyjnych recytatora, prawidłową i wyrazistą interpretację, poprawność dykcji, ogólny wyraz artystyczny.

Kategoria muzyczna
• Prezentacja muzycznej interpretacji wybranego utworu A. Osieckiej.
•  Wykonawcą jest solista.
• Do akompaniamentu może być wykorzystany 1 instrument lub mały zespół muzyczny /do 3 osób/ lub podkład muzyczny
• Czas prezentacji do 7 minut.
• Zapewniamy nagłośnienie, odtwarzacz CD, laptop po uprzednim zgłoszeniu
• Każdy uczestnik powinien przywieźć ze sobą nośnik z nagraną muzyką (CD, pen-drive).Nośniki muszą być opisane(nazwisko solisty, tytuł utworu)
• Jury oceniać będzie: umiejętność oddania nastroju przez muzykę, interesującą interpretację, ciekawą aranżację.

Organizatorki: Roma Rypson- Goluda i Ines Fronczyk