8 GRUDNIA RUSZYŁA XIII ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS – TAK. POMAGAM!

Ok. 20 000 wolontariuszy wzięło udział w przedświątecznej zbiórce „TAK, POMAGAM!” organizowanej przez Caritas. Zbiórka odbyła  się w dniach 8-9 grudnia 2018 (piątek-sobota) w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych na terenie całej Polski. Akcja odbyła się po raz 13. Organizatorzy szacują, że artykuły zebrane w ramach zbiórki trafią do ponad 70 000 potrzebujących osób. Z zebranych artykułów placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

                Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym przedsięwzięciu otrzymując imienne podziękowania za posługę wolontariusza. Są to: Kaja Orłowska i Nikol Cielecka z klasy 1TMW, Robert Kunecki, Aleksandra Nowak, Huszcza Gracjan, Zakrzewski Alex z klasy 4GG, Jakub Tymura i Paweł Dziobek z klasy 2 TMW oraz Katarzyna Markun i Klaudia Nowacka z klasy 4 TLW.

Ślicznie wam dziękujemy!

Opiekunowie SKC