XXV Międzyszkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy już za nami!

12.04.2017r. w LO nr 4 odbyły się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - Zielona Góra. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi, które dotyczyły historii Polskiego Czerwonego Krzyża, Honorowego Krwiodawstwa oraz promocji zdrowego stylu życia. Na uczestników czekały także zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy, takie jak: rozpoznanie udaru, zawał, złamanie otwarte, omdlenie, oparzenia, panika, padaczka, krwotoki, zatrucie tabletkami, zadławienie oraz resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Uczniów nie ominęły zadania rekreacyjne, układanie kostki Rubika i skoki na skakance. Wszystkie konkurencje zapewniły uczestnikom wiele emocji i zabawy. Na koniec konkursu czekał na wszystkich poczęstunek i zasłużone IV miejsce z jedenastu walczących drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna składała się z pięciu osób:  Karolina Łatacz, Karolina Wojtuściszyn  i Marceli Urbański z klasy 2TLWA oraz Damian Galanty i Jakub Tymura i z klasy I TMW.

Serdecznie dziękuję za wspaniałą zabawę i emocje związane z rywalizacją moim koleżankom i kolegom. Specjalne podziękowania składamy pani Ines Fronczyk za opiekę i wsparcie.