WYPRAWKA SZKOLNA 2016/2017

Wyprawka szkolna 2016/2017 to rządowy program w zakresie dofinansowania zakupu podręczników szkolnych.

Komu przysługuje pomoc:
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać:

• uczniom niepełnosprawnym bez względu na dochód i klasę, do której uczęszczają (na podstawie aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego)

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wyprawka szkolna w roku szkolnym 2016/2017 przyznawana jest w kwocie 445 zł.
  2. Pomoc udzielana jest uczniowi na wniosek rodziców ucznia, prawnych opiekunów, rodziców zastępczych lub pełnoletniego ucznia.
  3. Dofinansowanie można przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup podręczników szkolnych (wyłączając słowniki, atlasy, ćwiczenia i In.)
  4. Zwrot pieniędzy następuje po przedłożeniu dowodu zakupu (np. faktury VAT) lub oświadczenia o dokonanym zakupie.
  5. Termin składania wniosków wraz z wymaganymi dokumentami – upływa 6 września 2016 r.

Wnioski dostępne są na bieżąco TUTAJ oraz  u pedagoga szkolnego (I piętro, p. 200)

Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny.