Dzień Matki z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej

Jest tylko jedna istota,

pamiętaj,

która ci krew swą odda do ostatka

jedno jest słowo tak wielkie, tak święte,

tak jedyne na świecie,

to – MATKA.

/A. Rudowcowa – Matka/

Dnia 23 maja 2016r grupa uczniów klasy 2TLW wraz z wychowawczynią p. Romą Rypson Goludą mieli przyjemność gościć w Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Korzystając z nadarzającej się okazji zbliżającego się Dnia Matki uczniowie zaprezentowali przed pensjonariuszami tego domu montaż słowno-muzyczny pt."Portret matki wyjątkowej". Wystąpienie  uczniów poprzedziła prelekcja ks. Damiana Kołodzieja na temat: "Rola matki w życiu rodziny."

Wszystkim obecnym towarzyszyło wzruszenie, ale i radość z obecności młodego pokolenia pamiętającego o tak szczególnym dniu i chcącego  świętować je razem z tymi, którzy może są daleko od swoich dzieci. Na zakończenie młodzież wręczyła przemiłym słuchaczom bukieciki kwiatów wykonanych przez siebie własnoręcznie.