Wielkanoc z PCK

Polski Czerwony Krzyż prowadzi już od wielu lat świąteczną kampanię „Wielkanoc z PCK”, która ma na celu pomoc osobom potrzebującym w okresie świątecznym. Dzięki tym działaniom można dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących. Każdego roku szkolni wolontariusze PCK prowadzą różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia. Kilka tygodni przed świętami wielkanocnymi rozpoczynają się kwesty i zbiórki darów w sklepach, na rynkach miast i w szkołach. Dzięki temu wiele rodzin, a także osób samotnych, ubogich, bezdomnych w całej Polsce godnie i uroczyście spędza Święta Wielkanocne.

Nasi uczniowie zbierali produkty żywnościowe w „Biedronce” i kwestowali w Tesco.

Podziękowania należą się: Oliwii Urbańskiej, Sarze Dziębór, Weronice Owczarczak, Karolinie Łatacz, Marysi Łuniewskiej, Wiktorii Szmit, Karolinie Wojtuściszyn  z klasy I TLW i Tomkowi Szlachetce z III TLW.