Porozumienie z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

W dniu 22 lutego 2016 roku Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze Pan Jacek PROŃKO, wspólnie z Komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu im. gen. Jakuba Jasińskiego płk. Andrzejem DUTKĄ, podpisali porozumienie o współpracy.
     Celem podpisania porozumienia była prawidłowa realizacja procesu kształcenia uczniów klasy mundurowej prowadząca do opanowania przez nich wiedzy i umiejętności z zakresu szkolenia wojskowego określonego w „Minimum programowym", a tym samym przysposobienie do odbycia służby przygotowawczej wg „Skróconego programu szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej".
     Jesteśmy  czwartą szkołą w Polsce która może pochwalić się posiadaniem takiego porozumienia. Dzięki realizacji programu wynikającego z porozumienia nasi absolwenci klas mundurowych po zdaniu egzaminu będą mieli zaliczone 30% szkolenia podstawowego.

Informacja na stronie CSWIiC - TUTAJ