WALENTYNKOWY KONKURS W Zespole Szkół Technicznych

Już wkrótce Walentynki!

Święto obchodzone dnia 14 lutego w wielu krajach na świecie, także u nas zadomowiło się już na dobre. Co prawda mieliśmy już w Polsce swoje święto zakochanych – i była to Noc Kupały, noc z 21 na 22 czerwca. W przedwojennej Rzeczypospolitej na kresach wschodnich dodatkowym dniem zakochanych były Kaziuki, czyli dzień  Świętego Kazimierza przypadający 4 marca – i właśnie wtedy wyznawało się uczucia wybrance lub wybrankowi serca, ofiarowując mu specjalnie upieczony piernik z romantyczną rymowanką.

My jednak proponujemy  inną formułę wyrażenia uczuć, romantycznych myśli osobie bliskiej naszemu sercu. Z okazji zbliżającego się Dnia Zakochanych zapraszamy do wzięcia udziału

w konkursie plastyczno-literackim w następujących kategoriach:

- kartka walentynkowa w oryginalnym  niezwykłym kształcie,

- praca plastyczna (np. rysunek, akwarela),

- życzenia lub dedykacja dla bliskiej sercu osoby w formie wiersza (min. 4 wersy),

- opowiadanie, opis  lub inna forma literacka.

Prace można składać w wersji papierowej w bibliotece szkolnej lub w wersji elektronicznej przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16 lutego 2016r., zaś rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 22 lutego 2016r. Najlepsze prace literackie zamieszczone zostaną w szkolnym tomiku poetyckim. Na wszystkich uczestników konkursu czeka słodki upominek, a na zwycięzców ciekawe nagrody.

Weź udział! Nie zwlekaj!

Organizatorzy: Ewa Michalak, Sylwia Wiśniewska, Anna Roszak