Zajęcia wojskowe mechaników z klasy 1 i 2TMW

W dniu 17.11.2015 klasy mechaniczne 1 TMW i 2 TMW brały udział w kolejnym szkoleniu wojskowym w 5 Kresowym Batalionie Saperów w Krośnie Odrzańskim. Zajęcia są prowadzone w ramach skróconego programu MON. Po przyjeździe przedstawiono nam program zajęć. Mogliśmy poznać procedury i stanowiska mobilizacyjna dla żołnierzy rezerwy i NSR. Później stały punkt , czyli musztra indywidualna w parach i w różnych formacjach. Po krótkiej przerwie klasa pierwsza udała się na zajęcia ze szkolenia medycznego. Zajęcia bardzo atrakcyjne gdyż mogliśmy ćwiczyć praktykę. Klasa druga udała się na zajęcia z budowy broni. Poznaliśmy na nich rodzaje, budowę i nazewnictwo różnego rodzaju broni. Całe szkolenie przeprowadzone było przez doświadczonych instruktorów w sposób profesjonalny. Trzeba podkreślić duże zaangażowanie i dyscyplinę wśród kadetów klas mechanicznych.