Pierwsze szkolenie wojskowe klasy 1TMW

30 października 2015 roku klasa 1TMW odwiedziła jednostkę 5  Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim. Na pierwszych zajęciach w imieniu Dowódcy przywitał nas major Opielewicz. Cały plan zajęć przedstawił porucznik Pasterniak i rozpoczęliśmy nasze pierwsze zajęcia. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii 5 Batalionu Saperów. Po prezentacji udaliśmy  się do sali tradycji, gdzie obejrzeliśmy stare mundury, medale oraz zdjęcia z misji.  Poznaliśmy biografię o pułkowniku Konstantym Pierewoz-Markiewiczu . Z sali tradycji udaliśmy się na zajęcia praktyczne, gdzie zapoznano nas ze sprzętem do wyszukiwania różnych metalowych przedmiotów ukrytych w ziemi. Mogliśmy zapoznać się a wyposażeniem samochodu  stanowiącego patrol saperski. Nasze zajęcia zakończyły się 45 minutową musztrą indywidualną prowadzoną przez instruktorów podoficerów. Pierwsze zajęcia były bardzo interesujące i intensywne. Już z niecierpliwością oczekujemy na następny wyjazd.

Wyczawska Martyna,  Myczko Natalia,  1 TMW