"Polska-Ukraina. Razem w bibliotece"

Witam po Wakacjach. Biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego działania "Polska-Ukraina. Razem w bibliotece" i zdobyła bestsellery w języku ukraińskim. Dla uczniów pochodzących z Ukrainy i wszystkich zainteresowanych oferujemy dwanaście pozycji w języku ukraińskim oraz jedną dwujęzyczną po polsku i ukraińsku. Czytanie rozwija wyobraźnię                       i wspomaga koncentrację. Pozostawia więcej czasu na myślenie – czytając zawsze możemy zatrzymać się na jakimś fragmencie i przemyśleć go. Literatura obcojęzyczna inspiruje do rozwoju. Nowe nabytki posłużą do realizacji działań bibliotecznych.

Jako ciekawostka nasza biblioteka posiada też dość dużo książek w języku angielskim co pomoże pracować nad poprawą znajomości języka obcego.