UROCZYSTE POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH 28 KWIETNIA ZST 2023

W piątek 28 kwietnia 2023 roku uroczyście pożegnaliśmy naszych Absolwentów. Wprowadzenie sztandaru szkoły w asyście kompanii reprezentacyjnej kadetów ZST oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego rozpoczęły uroczystość.

Ten wyjątkowy apel rozpoczęto od garści wspomnień obecnych czwartoklasistów, powrotu do minionych lat, by ocalić od zapomnienia wszystko to, co Absolwentów ukształtowało. Nie zabrakło także ciepłych słów od Dyrekcji szkoły – Pana Dyrektora Mariusza Kity i Pani Wicedyrektor Romy Rypson-Goludy, którzy zachowali w pamięci dokonania obecnych czwartoklasistów.

Całą uroczystość uświetnił występ pary tancerzy – zdobywców wielu laurów: Jerzego Graczyka z klasy 2ML i Kariny Plezi z I LO. Na zakończenie uczennice z klasy 2LB – Ola Kornalska i Martyna Szpak - w poetyckiej wersji przekazały ważne dla Absolwentów  wkraczających w dorosłe życie prawdy i wskazówki. W imieniu wychowawców klas czwartych głos zabrał Pan Adam Łobaczewski, który podkreślił znaczenie odwagi w podejmowaniu ryzyka, rozwijania pasji, realizacji marzeń i konsekwencji w dążeniu do celu, bo nigdy nie można przestać wierzyć w siebie i swoje możliwości, zgodnie z myślą "Wiara w siebie to pierwszy sekret sukcesu" Ralpha Waldo Emersona.

Absolwenci słowa wdzięczności skierowali do Dyrekcji oraz wychowawców za troskę, motywowanie do pracy, wspieranie i domową atmosferę w szkole. Dziękowali za mobilizowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu,  podczas swojej wędrówki ku dorosłości, za pasję, cierpliwość i trud włożony w wychowanie, a wszystkim nauczycielom za rozbudzanie ciekawości świata i pomoc w zdobywaniu wiedzy.

Pan Dyrektor mgr inż. Mariusz Kita, który pogratulował uczniom ukończenia szkoły, zdobycia kwalifikacji, wyróżnień i nagród. Życzył realizacji planów, sukcesów w dalszej drodze edukacyjnej  i zaznaczył, że to spotkanie jest ostatnią okazją do podsumowania ich nauki w ciągu czterech lat. Zwrócił uwagę na znaczenie pracy w wyuczonym zawodzie – pracy, która ma być pasją i dawać satysfakcję. Podkreślił, iż obecnie na rynku  nasi uczniowie są szczególnie poszukiwani i cieszą się dobrym przygotowaniem do zawodu. Wystąpienie zakończył życzeniami dobrych wyników na maturze oraz trafnego wyboru dalszej drogi życiowej.

Czteroletni okres nauki w ZST dla kilkorga uczniów zaowocował uzyskaniem świadectw z wyróżnieniem, nagród oraz certyfikatów  ukończenia programu pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej „Certfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” otrzymanych  z rąk Pana Majora Grzegorza Lustiga. Także Pan Tomasz Polewski, w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego, nagrodził wyróżniających się w sporcie czwartoklasistów. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne za trud włożony w wychowanie swoich dzieci oraz za zaangażowanie w życie klasy i szkoły.

Świadectwa wszystkim uczniom wręczyli wychowawcy – Ewa Michalak, Elwira Wasielewska i Adam Łobaczewski wraz z Panem Dyrektorem. Symboliczne rzucenie biretów w górę przez Absolwentów zakończyło uroczystość.  Wykonano także pamiątkowe zdjęcia – nie zabrakło łez radości, ale też smutku, że zakończył się pewien etap ich życia.

Jeszcze raz życzymy Wam, Drodzy Czwartoklasiści, wytrwałości i nadziei podczas realizacji najbardziej ambitnych planów. Wasza przyszłość leży teraz w Waszych rękach. Bądźcie odważni, marzcie i nieustannie uczcie się nowych rzeczy, aby być gotowymi na to, co przyniesie przyszłość. Bądźcie ludźmi, którzy zmieniają świat, podejmujcie wyzwania i idźcie zawsze za swoimi pasjami. Gratulujemy ukończenia szkoły średniej i życzymy Wam wszystkim sukcesów w Waszej przyszłości!

Nie zrażajcie się porażkami, one hartują i towarzyszą sukcesom. Pamiętajcie o tym!