W HOŁDZIE DOWÓDCOM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Uczniowie klas mundurowych, podobnie  jak w latach poprzednich, uczcili pamięć wybitnych przywódców zrywu wielkopolskiego. Podczas uroczystej Mszy Św., odprawionej  przez ks. Jana Pawlaka, 23 października 2022r. o godz. 10.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze, nasi uczniowie złożyli znicze i kwiaty przy symbolicznych miejscach pamięci Bohaterów. Oddali hołd gen. broni Józefowi Dowbor-Muśnickiemu z okazji 155.rocznicy urodzin i 85. rocznicy śmierci oraz gen. brygady Stanisławowi Taczakowi z okazji 62. rocznicy urodzin. Oprócz obecności pocztu  sztandarowego ZST w składzie: Julia Furtok, Kuba Mataczyna, Przemysław Siwek w wydarzeniu godnie uczestniczyła grupa uczniów z klas 1LB, 2LB  jako asysta honorowa: W. Jędraszak, W. Ślęczkowska, A. Opulska, M. Sierocka, J. Jankowska, W. Szarek, D. Szydłowski, N. Olszeska, K. Kur, K. Jabłoński, M. Mazuro, M. Szpak. Taka postawa jest świadectwem szacunku dla polskiej tradycji, kultury i historii, a tym samym przykładem dla innych. Obecność w doniosłych uroczystościach staje się potwierdzeniem tego, że pamięć o przeszłości jest nieodzowna w budowaniu przyszłości.

Dziękujemy Pani wicedyrektor Romie Rypson-Goludzie za włączenie młodzieży klas pierwszych i drugich do uczczenia tej ważnej dla naszego regionu rocznicy.

Ewa Michalak