Wojskowy Dzień Szkoleniowy- Wrzesień 2022

W dniu 15 września odbyły się obchody święta 5 Kresowego batalionu saperów w Krośnie Odrzańskim. Tradycyjnie już obecni na tym wydarzeniu byli uczniowie naszej szkoły inaugurując tym samym swój udział w V edycji programu Ministerstwa Obrony Narodowej "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe". Uczniowie klas 4 LAP oraz 4 MP przy silnym wsparciu ochotników z młodszych klas dzielnie wytrwali stojąc ramię w ramię z innymi żołnierzami wojsk operacyjnych podczas apelu. Z pewnością dla wielu z naszych uczniów było to niepowtarzalne przeżycie i jedyna okazja w życiu, w  której mogli wziąć w uroczystości wojskowej jako jej pełnoprawni uczestnicy.
Ogromne podziękowania za zaproszenie na tą uroczystość i wyróżnienie w swoim przemówieniu uczniów ZST kierujemy do dowódcy 5 batalionu saperów- Panu ppłk Maksymilianowi Libeltowi.

Grzegorz Mentel