SPRZĄTANIE ZANIEDBANYCH I OPUSZCZONYCH GROBÓW NA CMENTARZU ZIELONOGÓRSKIM

Szkolne Koło Caritas w ramach październikowej akcji 3 x M zorganizowało akcję ,,Sprzątamy zaniedbane i opuszczone groby". 18 października 2022 roku wolontariusze SKC oraz uczniowie klasy 4MP wyruszyli na cmentarz zielonogórski, by uporządkować opuszczone groby. Wyposażeni w rękawice, worki, narzędzia ogrodnicze przystąpili do sprzątania zaniedbanych miejsc. W atmosferze ciszy i spokoju oczyścili groby, pomniki i alejki z jesiennych liści, chwastów, usunęli wypalone znicze. Był też czas na modlitwę, chwilę refleksji, wspomnień o przodkach, krewnych, znajomych, ale także okazja do zadumy nad własnym życiem.  Zapalili też znicze przy pomniku ofiar drugiej wojny światowej. Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością. Pamięć daje nieśmiertelność, bo istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

Dzięki taki akcjom młodzież poznaje nie tylko historię swojego miasta, regionu, ale uczy się także szacunku do tradycji.

Opiekunowie SKC: Ewa Michalak, Patryk Gaertner, Roma Rypson-Goluda