DRUGI DZIEŃ OTWARTY W ZST

30 maja 2022r  Zespół Szkół Technicznych  po raz drugi w tym roku szkolnym zaprosił uczniów i rodziców szkół podstawowych do odwiedzin. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą zawodową szkoły. Logistycy opowiedzieli czym zajmuje się logistyka i jakie zadania czekają na przyszłych uczniów klas logistycznych. Ósmoklasiści, którzy byli zainteresowani kierunkiem elektrycznym poznali tajniki pracy w pracowni elektrycznej. Tam,  mogli dowiedzieć się skąd bierze się prąd i do czego służą różne przyrządy elektryczne. W  Domku Mechanika ósmoklasiści zobaczyli do czego można wykorzystać drukarkę 3D,  maszynę CNC i tokarki konwencjonalne.. W pracowni automatyki zostały zaprezentowane elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne układy sterowania. Nie zabrakło również stoisk przedmiotów ogólnokształcących. Humaniści, nauczyciele przedmiotów ścisłych, językowcy i wuefiści przygotowali liczne ciekawostki związane z nauczanym przedmiotem. Uczniowie klas mundurowych zapoznawali zainteresowanych z budową broni. Chętni mogli także spróbować swoich sił w strzelaniu. Jak zawsze ważnym wydarzeniom w życiu szkoły towarzyszyła kompania paradna, która przyciągnęła uwagę przyszłych adeptów innowacji wojskowej. Niezaprzeczalnym clou tego dnia był szybowiec…Nasza szkoła może pochwalić się współpracą z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej i dzięki temu uczniowie mogą wziąć udział w kursie przygotowującym na pilota pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Dzięki tej współpracy nasza szkoła kształci na bardzo atrakcyjnym kierunku technik mechanik lotniczy. To jeszcze nie wszystko…, bo na zgłodniałych i lubiących dania z grilla czekały pyszne, pieczone kiełbaski, ziemniaczki z gzikiem, szparagi i cukinia z grilla, przeróżne sałatki. A dla łasuchów przygotowane były ciasta własnej roboty.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji w tym dniu! Zapraszamy do naszej szkoły! Takie rzeczy nie dzieją się tyko od święta!