X LUBUSKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA TECHNIKÓW pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego i Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty.

25 marca w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze odbył się X Lubuski Konkurs Matematyczny dla szkół technicznych. Wzięło w nim udział 40 uczniów z całego województwa.  Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs objęty był Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty  i  Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Kurator Katarzyna Pernal –Wyderkiewicz, która podkreśliła znaczenie konkursu w promocji matematyki wśród uczniów szkół technicznych.

Wyniki konkursu w klasyfikacji zespołowej:

I miejsce – CKZiU nr 1” Budowlanka” w Zielonej Górze

II miejsce- Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego nr 3 „ Ekonomik” w Zielonej Górze

III miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Zielonej Górze

Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Piotrowski, Alicja Opulska, Dominik Sawicki i Klaudia Polakowska.

Wyniki konkursu w klasyfikacji indywidualnej:

klasy 1: Małgorzata Belica

klasy 2: Rafał Kopciuch

klasy 3:Dominika Kuboń

klasy 4: Gabriel Rudowicz

Pragnę podziękować Urzędowi Miasta, Urzędowi Marszałkowskiemu, Kuratorium Oświaty, Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu za współpracę i pomoc przy tym przedsięwzięciu. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli za ogrom pracy związanej z przygotowaniem uczniów do rywalizacji na poziomie województwa.

Osoba odpowiedzialna za organizację i przebieg konkursu – nauczycielka ZST Beata Jóźwiak