OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

W dniu 23 października w Zespole Szkół Technicznych odbył się I etap  47 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Organizatorem olimpiady jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna (w skrócie: FSNT-NOT) z siedzibą w Warszawie.

OWT jest Olimpiadą ogólnej wiedzy o technice rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.

Celem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest stwarzanie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa oraz budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania techniką i  rozwijanie predyspozycji technicznych ucznia.

Do eliminacji przystąpiło 10 uczniów z klas 3TEL, 4TE i 4MW.

Organizacją I etapu w szkole zajęli się  nauczyciele  Marek Ostrowski i Krzysztof  Szymula.