MUZYCZNA LEKCJA HISTORII

We wtorek, 3 marca 2020 r., w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze uczniowie umundurowanych klas pierwszych uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. Koncert poprzedził przemarsz naszych uczniów przez miasto Zielona Góra.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizatorzy zaprosili na koncert „Pytając o Polskę”. Na długiej liście wykonawców znaleźli się m.in.: Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko, Bartek Deryło, Minka (Marcelina Bienkiewicz), Przemysław Szczotko, Klara Cloud (Sylwia Zasempa-Budniak), Hania Milczarek i Maja Sułtanowska.

Koncert ten to  niezwykła lekcja historii naszego kraju, często trudna, niezrozumiała i bolesna. Szczególnym wyróżnieniem był też fakt, że imprezę poprowadzili uczniowie naszej szkoły – Jakub Hoffman i Kacper Pajser.

Informacje medialne i więcej zdjęć - TUTAJ