Mechanicy Wojskowi na poligonie

Nasi Mechanicy Wojskowi z klas I i II TMW wyjechali na poligon 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim. Wyjazd ten był inauguracją wspólnych ćwiczeń naszych uczniów z pododdziałami 5KBS. Ćwiczenia będą odbywały się  cyklicznie raz w miesiącu. W planie jest także dłuższy (7dniowy) wyjazd na manewry który odbędzie się wiosną przyszłego roku. Mechanicy pod okiem żołnierzy 5KBS ćwiczą typowe zadania wojsk inżynieryjnych.  Tematem zrealizowanych niedawno zajęć było zapoznanie z zasadami prac saperskich, oraz sprzętem inżynieryjnym na wyposażeniu 5 Kresowego Batalionu Saperów. Nasi uczniowie obserwowali przygotowania do bezpiecznej detonacji niewybuchu. Gwoździem programu było wysadzenie sporego ładunku wybuchowego, którego wybuch zainicjował nasz uczeń Marcin Tresenberg. Po powrocie z poligonu nasi mechanicy zwiedzili Izbę Pamięci 5KBS, zapoznali się z historią jednostki od czasu jej powstania. Następnie wzięli udział w prezentacji sprzętu inżynieryjnego tj. Mobilnej stacji uzdatniania wody, urządzeniami do wykonywania prac podwodnych, transporterami, amfibiami, oraz jedną z najnowocześniejszych komór dekompresyjnych. Ponieważ większość zajęć odbywała się na świeżym powietrzu to dosyć mocno zmarzliśmy, jednak wszyscy byli bardzo zadowoleni. Do domu wrócili wszyscy, cali, zdrowi, z kompletem kończyn, no może tylko trochę zmarznięci. Podczas wyjazdu uczniami opiekowali się: Sylwester Buczyński, Lucyna Hoffmann, Krzysztof Rogowski.

Uwaga: galeria zawiera tylko zdjęcia z poligonu. Reszta wkrótce