ŚWIĘTO WOJSK INŻYNIERYJNYCH 2018

W dniu 16 kwietnia, w Siłach Zbrojnych RP, obchodzone jest Święto Wojsk Inżynieryjnych - Dzień Sapera. Święto obchodzi się na pamiątkę forsowania Odry i Nysy Łużyckiej w 1945 roku. W tym roku uroczystości związane ze Świętem zostały zorganizowane w dniu 13 kwietnia. Jak co roku, w uroczystości zorganizowanej przez 5 Kresowy Batalion Saperów w Krośnie Odrzańskim, mieli zaszczyt wziąć udział uczniowie klas mundurowych z naszej szkoły. Punktualnie o godzinie 10:00 w porcie rzecznym w Krośnie Odrzańskim ustawiły się pododdziały krośnieńskiego batalionu, uzupełnione o młodych żołnierzy kończących służbę przygotowawczą. Nasi uczniowie wzięli udział w uroczystości podzieleni na dwa pododdziały,  Szczególnym wyróżnieniem dla naszych uczniów była możliwość uczestnictwa w uroczystości razem z pododdziałami 5KBSap, oraz przemarsz w defiladzie kończącej obchody święta. Za możliwość aktywnego udziału w obchodach Święta Wojsk Inżynieryjnych serdecznie dziękujemy Dowódcy 5KBSap – ppłk Sławomirowi Osmelakowi.