Zajęcia wojskowe klasy 2TMW

Wtorek 3 listopada był dla naszych mechaników z klasy 2TMW dniem wojskowym. Nasi kadeci od rana intensywnie ćwiczyli, oraz przygotowywali się do udziału w zawodach wojskowych. Podzieleni na grupy ćwiczyli rozkładanie  i składanie broni w oparciu o przekrój karabinka AKMS. Równolegle prowadzone były również zajęcia warsztatowe skoncentrowane na ćwiczenie obsługi tokarki i frezarki. Nie zabrakło też ćwiczeń projektowych na stanowiskach komputerowych z oprogramowaniem CAD. Około godziny 10:15 po szybkiej zbiórce klasa wyjechała do Krosna Odrzańskiego na szkolenie prowadzone przez żołnierzy 5 Kresowego Batalionu Saperów. Szkolenie rozpoczęliśmy do spotkania ze studentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Podchorąży przedstawił zasady rekrutacji do WSOWL, oraz naszych mechaników do wyboru tej ścieżki kariery zawodowej. Następnie odbył się wykład o tematyce związanej z prowadzeniem rozpoznania, oraz wyposażeniu wojskowym armii innych państw. Kolejnym punktem szkolenia było ćwiczenie zasad udzielanie pierwszej pomocy w warunkach polowych. Nasi uczniowie mieli okazję ćwiczyć na fantomie oraz opatrywać kikut po amputowanej kończynie – rolę nieszczęśnika  wiernie zagrał Sławek Mazurek. Następnie przeprowadzono podział na grupy i na placu ćwiczono musztrę oraz technikę prawidłowego rzutu granatem z pozycji leżącej. W trakcie zajęć naszymi mechanikami opiekowali się Mariusz Kita i Krzysztof Rogowski.