Sprawni jak żołnierze – 2015

W dniu 20 października 2015r. w Czerwieńsku na terenie 4 pułku przeciwlotniczego odbyły się zawody sportowo – obronne pod tytułem:  „Sprawni jak żołnierze – 2015”. Udział wzięli przedstawicie miast Sulęcina, Skwierzyny, Nowej Soli i dwa zespoły z Czerwieńska oraz Zielonej Góry z Zespołu Szkół Technicznych, drużyna w składzie: Patryk NEJMAN i Patryk PIEKARZEWICZ z klasy  2 TMW i Nikola OLCZYK, Beata Kawka, Emilia Piątkowska z klasy 2 TLW (opiekun mgr inż. Krzysztof Andrzejewski).

Zawody rozgrywane były w następujących konkurencjach:

1.   Wynoszenie rannego z pola walki na noszach na odległość 50 m w maskach.

2.   Strzelanie na celność z karabinka Beryl z wykorzystaniem symulatora.

3.   Rzut granatem na celność.

4.   Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej (reakcja na symulowane obrażenia).

5.   Pokonanie wybranych przeszkód  Ośrodka Sprawności  Fizycznej   lub  zestaw konkurencji sprawnościowych w przypadku złych warunków pogodowych (skłony tułowia wprzód, uginanie ramion).

6.   Przenoszenie skrzynki z amunicją na odległość 50 m.

7.   Marszobieg na dystansie 500m w umundurowaniu.

Nasi uczniowie walczyli dzielnie i zdobyli nowe doświadczenie, którym będą mogli podzielić się ze swoimi koleżankami i kolegami na terenie szkoły.

mgr inż. Krzysztof Andrzejewski