Niemcy uczą się u nas, my u Niemców

Uczniów technikum handlowego ZST można teraz spotkać w sklepach i marketach w Cottbus. A to w ramach projektu ,,Cottbipraktyki - handlowiec”. W maju natomiast wyjadą po nauki przyszli logistycy.
- To projekt ,,Logistyk - kształcenie zawodowe z przyszłością”. Oba realizujemy we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Cottbus - mówi wicedyrektor ZST Mieczysław Sokołowski. - Praktyki trwają cztery tygodnie.
Do 21 kwietnia na zagranicznych naukach przebywać będą uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych (,,Mechanik pojazdów samochodowych XXI […]
Dr Andreas Kotzorek z Izby w Cottbus dodaje, że uczniowie będą mieli okazję poznać niemiecki system kształcenia. I być może skorzystają z możliwości nauki zawodu. Przez trzy lata. Dostaną stypendia (400-500 euro miesięcznie). Polscy uczniowie będą traktowani tak samo jak niemieccy, czyli bez taryfy ulgowej.

 Wiadomość ze strony www.gazetalubuska.pl